Při absenci nových kurzotvorných informací sledovala koruna vývoj v regionu. Celý region je nyní pod vlivem amerického dolaru. Ten v předchozí seanci posiloval a do střední Evropy tak vnesl negativní sentiment. Koruna oslabila proti euru na konečných 28,33 Kč/EUR. Proti dolaru stagnovala na místě a uzavřela na hodnotě 22,09 Kč/USD.


„Koruna nejprve posilovala z hladiny 28,38 Kč/EUR na 28,29 Kč/EUR. Odpoledne byl už kurz opět na 28,34 Kč/EUR,“komentoval vývoj Vladimír Pikora z Next Finance. V pozadí podle něj stál vývoj na euro dolarovém trhu. „Vztah mezi vývojem koruny k euru a dolaru k euru je dán tím, že ve chvíli, kdy investoři vidí šance na růst úrokových sazeb za oceánem, prodávají středoevropské měny a naopak,“vysvětlil Pikora.


Dolar však na předešlé posílení nenavázal. Proti euru mírně oslabil na hodnotu 1,281 USD/EUR. Americký ministr Snow prohlásil, že silný dolar je v zájmu USA. Následně však apeloval na Čínu, aby zrychlila finanční reformy. „Tato slova na dolaru vyvolala přechodnou nervozitu, avšak následně se americká měna vrátila k mírnému poklesu,“uvedl Tomáš Vlk z Patria Online. Šéf Fedu se ve svém vystoupení k otázce úrokových sazeb nevyjádřil.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru