Čtvrté čtvrtletí roku 2007 se u švýcarské banky Credit Suisse zapsalo 72procentním poklesem zisku. Zatímco v posledním čtvrtletí roku 2006 měla druhá největší banka ve Švýcarsku zisk 4,67 miliardy švýcarských franků, ve stejném období loňského roku se zmenšil na 1,3 miliardy franků. Informuje o tom agentura Bloomberg.

Za horším hospodářským výsledkem stojí odpisy, které dosáhly výše 1,2 miliardy dolarů, a  to zejména u fondů peněžního trhu a investic. Už v minulém čtvrtletí banku potkalo výrazné snížení zisku. tehdy to však bylo jen o třetinu.

Zisk ve třetím čtvrtletí

Za celý rok odepsala banka sídlící v Zurichu v důsledku problémů na finančních trzích 1,83 miliardy dolarů. Ve srovnání s jinými světovými bankami, které se propadaly do ztrát, ustála krizi poměrně dobře.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru