Americké akcie pokračovaly v pátek poklesem a zakončily tak pro index Dow Jones nejhorší týden za posledních pět let. Investoři se zbavovali zejména akcií finančních a stavebních firem, kterých se dotkne úvěrová krize.burza-fondy-3-192-128.jpg

Index Dow Jones v pátek oslabil o 0,53 procenta na 12.182,13 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,42 procenta na 1331,29 bodu. Technologický index Nasdaq posílil o 0,52 procenta na 2304,85 bodu.

Dow Jones za celý týden ztratil 4,4 procenta a S&P oslabil dokonce o 4,6 procenta. Index Nasdaq klesl o 4,5 procenta.

Nejvýraznější ztráty zaznamenaly finanční společnosti American Express a Bank of America. Kvůli růstu cen ropy ztrácely dopravní firmy o více než čtyři procenta. Naopak posilovaly akcie technologických společností Google, Research in Motion a Apple. Hodnota těchto společností klesla z loňských maxim již o třetinu, což přilákalo zájem investorů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru