Ranní propad proti euru česká koruna nakonec zcela vymazala a obchodování zakončila na otevíracích hodnotách 28,52 Kč/EUR. Oproti dolaru, který se na eurodolarovém trhu přestal propadat, posílila o jeden halíř na konečných 23,24 Kč/USD.


Vladimír Pikora z Next Finance označil pozvolné obchodování na devizových trzích jen za klid před bouří. „Investoři čekají na zasedání Evropské centrální banky. To bude klíčové jak pro kurz dolaru k euru, tak i pro středoevropské měny,“uvedl. Všeobecně se změna úrokových sazeb nečeká, ale ECB podle Pikory v minulosti již vícekrát ukázala svou nevypočitatelnost.


Pod drobnohledem budou také projevy představitelů ECB, které mohou mnoho napovědět o budoucím vývoji měnové politiky. Podle Tomáše Vlka z Patria Online by náznak zvyšování sazeb vyzval euro k dalšímu růstu a případná opatrnost by naopak společné měně ublížila.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru