Závěr týdne byl pro českou korunu pozitivní. Proti euru posílila o 6 haléřů na konečných 28,52 Kč/EUR. Dolar na světových trzích vrátil část ztrát z minulé seance. Koruna tak oslabila na závěrečných 23,57 Kč/USD.


Podle Tomáše Vlka z Patria Online byl zvěr týdne optimistický pro celý region, když se dařilo především forintu a slovenské koruně. „Na trhu chybí nové podstatné zprávy,“uvedla Markéta Šichtařová z Next Finance. Zpevňování české měny se tak mírně zadrhlo. To způsobují především zahraniční spekulanti nakupující za nynějších hodnot euro. „Proto v dalších dnech koruna zřejmě opět mírně oslabí zhruba k 28,80 Kč/EUR,“doplnila.


Jan Vejmělek poukázal na to, že příliš makroekonomických dat nečeká trh ani během následujícího týdne. Dojde jen ke zveřejnění únorového zahraničního obchodu. „V souladu s názorem trhu předpokládáme pokračování příznivých trendů v zahraničně-obchodní bilanci. Pokud ale data výrazně nepřekvapí, reakci trhu nepředpokládáme,“podotkl.


Na dolaru byla zjevná jistá nervozita před zveřejňováním řady důležitých indexů. Proti euru si zprvu sice polepšil na 1,210 USD/EUR, ale poté začal znovu mírně oslabovat.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru