Domácí měně se dařilo proti euru, když posílila na konečných 28,59 Kč/EUR. Oproti dolaru ale koruna poskočila ještě výrazněji. Přidala téměř 50 haléřů a zastavila se na hodnotě 23,54 Kč/USD. Dolar totiž pokračoval v propadu na světových trzích, kde se proti euru dostal na 1,213 USD/EUR. Růst koruny navíc v závěru proti oběma měnám urychlilo zlepšení ratingu od společnosti Moody’s.


„Dařilo se celému středoevropskému regionu. Vývoj lze chápat jako korekci ztrát, které měny utrpěly v první polovině týdne díky zvyšujícím se sazbám v USA a eurozóně.“uvedl Jan Vejmělek z Komerční banky. Podle Tomáše Vlka z Patria Online českou měnu čeká v úvodu příští seance doznívání zlepšeného doporučení od Moody’s, a tak se dá čekat další růst.


ČNB podle předpokladů nepokazila růstový den zvýšením úrokových sazeb. „S přihlédnutím k současnému stavu domácí i globální ekonomiky se domníváme, že ČNB ponechá své sazby beze změny ještě mnoho měsíců a až v příštím roce je začne zvyšovat,“komentoval Vladimír Pikora z Next Finance.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru