Česká měna kopírovala vývoj celého regionu. Po ranním oslabení a následné stagnaci uzavřela proti euru na hodnotě 28,70 Kč/EUR. Oproti dolaru posílila koruna o 10 haléřů na konečných 23,75 Kč/USD. Dolar se na světových trzích před zasedáním Fedu propadal.


„Na trh nepřišla nová zpráva, která by kurz rozhýbala,“uvedl Tomáš Vlk z Patria Online. Obchodování probíhalo po celý den v poklidném tempu. Největší tlak na oslabování byl podle Jana Vejmělka z Komerční banky vidět na polském zlotém. Na evropské trhy a euro měl největší vliv německý index IFO, který dosáhl 15tiletého maxima. „Jedná se tak o další střípek do mozaiky, který naznačuje, že se západní Evropa rozjela a přeřadila na druhý převodový stupeň“podotkl Vladimír Pikora z Next Finance. Růst indexu navíc podpořil očekávaní, že ECB přitvrdí měnovou politiku, pokračoval Pikora.


IFO, německý index podnikatelské důvěry, stál spolu s nejistotou před zasedáním Fedu za oslabením dolaru na světových trzích. Americká měna se tak nyní obchoduje proti euru na hodnotě 1,210 USD/EUR. Zasedání americké centrální banky by mělo rozhodnout o dalším růstu úrokových sazeb. „V následném komentáři Bena Bernankeho budou trhy jako vždy hledat náznaky dalšího vývoje sazeb,“doplnil Vlk.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru