Při absenci jakýchkoli makroekonomických dat domácí měna po celý den stagnovala. Nakonec uzavřela proti euru na 28,66 Kč/EUR a oproti dolaru na 23,83 Kč/USD, což jsou v porovnání se závěrem minulého týdne mírně silnější hodnoty. Česká měna se především díky investici Hyundai odpoutala od vývoje v regionu, který klesal.


Nejprve to vypadalo, že k dohodě opět nedojde, ale ministr Urban později při tiskové konferenci definitivní rozhodnutí sdělil. „Tento výsledek byl po předchozích indikacích očekáván, přesto jeho potvrzení podle našeho názoru zlepšuje sentiment na korunu,“uvedl Tomáš Vlk z Patria Online. Podle Jana Vejmělka z Komerční banky rozhodnutí o stavbě továrny v Nošovicích nic nového nepřineslo. Celkově snižující se tlak na středoevropský region podle něj přináší riziko spekulace se zvyšováním úrokových sazeb v USA.


Vladimír Pikora z Next Finance očekává podobný vývoj i v následujících dnech. „Koruna bude čekat na zasedání centrální banky,“doplnil. Všeobecně se však očekává, že úrokové sazby se nepohnou.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru