V úvodu obchodování nabrala česká měna výrazně oslabující tendenci a postupně se k euru propadla až na 28,74 Kč/EUR. Tento vývoj se však během odpoledních hodin otočil a koruna se zastavila na hodnotě 28,69 Kč/EUR, což znamená oslabení o pouhé 3 haléře. Proti dolaru domácí měna posílila na konečných 23,68 Kč/USD.


„Den byl chudý na domácí události, koruna se tak plně zaměřovala na pohyb celého regionu,“uvedl Tomáš Vlk z Patria Online. V odpoledních hodinách začaly podle Vladimíra Pikory z Next Finance středoevropské měny korigovat k silnějším hodnotám na základě zlepšující se polské měny. Negativní sentiment však nevyprchal. Investory láká vidina růstu úrokových sazeb dolaru i eura a stahují se proto za nestabilní situace ze střední Evropy.


Dolar proti euru nepatrně posílil a obchoduje se nyní v okolí hodnoty 1,209 USD/EUR. Pozitivum pro americkou měnu vidí Pikora i ve zprávě šéfa Fedu B. Bernanka, který se domnívá, že rekordní deficit americké obchodní bilance nemusí výrazně oslabit dolar.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru