Po poklidném začátku obchodování se vydala domácí měna proti euru poměrně jasným směrem. Celkově oslabila o 13 haléřů na konečných 28,63 Kč/EUR. Dolar na světových trzích po projevu šéfa Fedu posiloval. Koruna se tak vůči němu propadla o více než 20 haléřů na závěrečných 23,70 Kč/USD.


Podle Tomáše Vlka z Patria Online domácí události kurz neovlivňují a koruna se tak pohybuje v souladu s celým regionem. „Tady při absenci jiných podnětů udává směr hlavně polská politika, která je zdrojem nervozity a přináší ztráty zlotému i ostatním středoevropským měnám,“doplnil.


Americký dolar po projevu předsedy Fedu Bernankeho proti euru posiloval. Projev podle Vlka sice nepřinesl nic nového, ale pozitivně naladil trh. Investoři si ho vysvětlili jako otevřená vrátka pro další zvyšování sazeb, uvedl Vladimír Pikora z Next Finance. Americká měna se tak v současnosti pohybuje okolo hodnoty 1,212 USD/EUR a směřuje k 1,200 USD/EUR.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru