Po prudkém oslabení z konce minulého týdne se na domácí devizový trh dostavilo uklidnění. Koruna uzavřela oproti euru na hodnotě 28,50 Kč/EUR. K dolaru i přes jeho růst na světových trzích zpevnila domácí měna o šest haléřů na konečných 23,44 Kč/USD.


Česká měna zahájila obchodování mírným oslabením na 28,65 Kč za euro. Tento trend však rychle opustila a začala zpevňovat až na denní maximum na 28,48 Kč/EUR. „Zdá se tak, že mnozí zahraniční investoři začali se zpožděním registrovat, že vedle možnosti platby několika desítek miliard z Česka je šance i na platbu ve prospěch ČR, a ta by mohla být i několikanásobně vyšší,“uvedl Vladimír Pikora z Next Finance.


Pro další postup koruny by mohl být podstatný i vývoj situace v Polsku, na kterou upozorňuje Tomáš Vlk z Patria Online. U našeho severního souseda totiž opět hrozí předčasné volby. Ze stejného důvodu předpovídá oslabení koruny k 28,80 Kč/EUR i Vladimír Pikora.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru