Americké akcie v úterý zažily nejhorší propad za téměř rok. Důvodem byly slabé údaje o vývoji sektoru služeb, které obnovily obavy z recese. Bankovní společnosti stáhlo dolů také varování agentury Standard & Poor's, že by mohla snížit rating bankám.

Index Dow Jones oslabil o 370,03 bodu, tedy 2,93 procenta, na 12.265,13 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 klesl o 44,18 bodu, čili 3,20 procenta, na 1336,64 bodu a zaznamenal největší propad od konce loňského února.

Japonsko ztratilo téměř pět procent

Japonský akciový trh se dnes propadl o téměř pět procent a navázal na úterní propady burz v Evropě a USA. Burzy tlačí dolů rostoucí obavy z recese americké ekonomiky, které v Tokiu oslabují zejména akcie vývozců. Japonský trh je navíc pod nepříznivým dojmem série zhoršených výhledů domácích firem.

Hlavní tokijský index Nikkei 225 v závěru klesl o 4,7 procenta na 13.099,24 bodu a ocitl se nejníže od 28. ledna. Širší index TOPIX ztratil 4,2 procenta a byl rovněž nejnižší od konce ledna.

Zejména obchodování v Americe má většinou vliv na pražskou burzu. Po jejím otevření index PX odepsal okamžitě 2 procenta, když některé tituly ztrácely i přes pět procent.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru