Během kolísavého vývoje obchodování proti euru se domácí měna podívala až k 28,85 Kč/EUR a při následné pozitivní korekci k hodnotám 28,66 Kč/EUR. Nakonec uzavřela na otevíracích hodnotách 28,77 Kč/EUR. K dolaru oslabila koruna o devět haléřů na 24,23 Kč/USD.


„Bez nových makroekonomických dat česká koruna proti euru pasivně sledovala vývoj okolních měn v regionu,“uvedl Jan Vejmělek z Komerční banky. Oslabování vévodil především polský zlotý. Střednědobě bude podle Vejmělka sice koruna čelit negativnímu úrokovému diferenciálu, v dlouhém období by ale rostoucí trend proti euru měl být zachován.


Markéta Šichtařová z Next Finance zdůvodňuje nynější oslabování koruny ústupem spekulativního kapitálu ze střední Evropy. „Pro první polovinu příštího týdne předpokládáme víceméně stagnaci koruny kolem stávajících úrovní, později však čekáme oslabení zhruba k 29,00 Kč/EUR,“doplnila.


Pozitivní výsledek z amerického trhu práce postrčil dolar proti euru na hodnoty okolo 1,187 USD/EUR. „Dobrá data a pozitivní očekávání o dalším růstu sazeb podporují investory v držení a zvyšování dolarových pozic,“podotkl Tomáš Vlk z Patria Online.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru