Týden, ve kterém se čeká rozhodné zasedání ČNB ohledně výše úrokových sazeb, začala domácí měna s respektem. Proti euru oslabila o sedm haléřů na 28,42 Kč/EUR. K dolaru pak pravděpodobně z důvodu svátku v USA uzavřela téměř beze změny na hodnotě 23,79 Kč/USD.


Podle Markéty Šichtařové ze společnosti Next Finance je zasedání ČNB opravdu jedinou událostí tohoto týdne. „Není tedy divu, že již nyní kurz koruny s předstihem na zasedání bankéřů reaguje, a to negativně,“doplnila. Za podstatnější zprávu označil Tomáš Vlk z Patria Online ještě informaci o služební cestě člena bankovní rady Miroslava Singera. Nebude se tak moci zúčastnit jejího zasedání. „Bývá označován za člena bankovní rady více nakloněného uvolněnější měnové politice, proto jeho absence zvyšuje pravděpodobnost, že sazby zůstanou beze změny,“uvedl Vlk.


Dolar se vlivem svátku v USA stabilizoval těsně pod 1,195 USD/EUR. „K oslabení dolaru na současné hodnoty došlo po výběru zisků, když byla do kurzu zahrnuta většina očekávání o růstu amerických úrokových sazeb v tomto roce,“řekl Vlk.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru