„Na domácím devizovém trhu panoval v závěru týdne klid; česká měna se proti euru udržela v relativně úzkém pásmu mezi 28,32 a 28,38 CZK/EUR,“uvedl Jan Vejmělek z Komerční banky. V závěru domácí měna mírně posílila na 28,30 Kč/EUR. Oproti dolaru pak zpevnila na 23,79 koruny za dolar.


Rozhodujícím bodem příštího týdne bude zasedání bankovní rady ČNB. Všeobecně se očekává snížení úrokových sazeb, což by se mělo promítnout do oslabení české koruny. O korekci na koruně se ČNB snažila slovními intervencemi již během týdne. Tuto snahu však neutralizoval svým výrokem premiér Jiří Paroubek. Koruna pohybující se k euru v blízkosti svého maxima by mohla zpomalit hospodářský růst.


Podobně klidné bylo i obchodování s dolarem. Po zklamání ze zveřejnění indexu spotřebitelské důvěry však proti euru mírně oslabil na 1,189 USD/EUR.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru