Účinky výroku premiéra Paroubka postupně vyprchaly, přesto domácí měna proti euru opět mírně posílila na hodnotu 28,35 Kč/EUR. Kurz koruny k dolaru zůstal v podstatě beze změny na hodnotě 23,87 Kč/USD.


"Kurz se udržel v pásmu mezi 28,28 až 28,39 CZK/EUR, když se během dne prosazoval mírně oslabující trend,"uvedl Jan Vejmělek z Komerční banky a dodal, že stejný klid jako u nás panoval i ve zbytku regionu.


Další bitvu za oslabení české koruny svedl podle Markéty Šichařové z Next Finance člen bankovní rady Jan Freit, když publikoval článek, ve kterém zopakoval, že přehnaně silná koruna spolu s nízkou inflací může přimět ČNB ke snížení úrokových sazeb. Podle Šichařové ale investoři z často se opakujících slovních intervencí přestávají mít obavy.


Právě otázku úrokových sazeb, kterou bude ČNB řešit příští týden, označil Tomáš Vlk z Patria Online pro další vývoj koruny za nejdůležitější. "Většina trhu je stále nakloněna myšlence, že k žádné změně nedojde. To také odpovídá situaci na trhu, kdy koruna zůstává silná,"doplnil.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru