Slova premiéra Paroubka, který odhadl kurz koruny při vstupu do měnové unie v roce 2010 na 25,00 Kč/EUR, převážila další slovní intervenci ze strany ČNB. Česká měna proti euru uzavřela na hodnotě 28,41 Kč/EUR. K dolaru zakončila silnější o 24 haléřů na 23,87 Kč/USD.


„Ztráty ze začátku týdne, které koruna nastřádala, jsou tak z většiny pryč,“uvedl Tomáš Vlk z Patria Online. Podle Markéty Šichtařové z Next Finance vnesla premiérova slova na devizový trh chaos a zničila celotýdenní snažení ČNB. „Oslabení koruny k 29,00 Kč/EUR se tedy odkládá, ovšem zřejmě ne nadlouho,“doplnila.


Dolar prožil nervózní den ve znamení čekání na projev šéfa Fedu. Střídavě ztrácel nebo získával podle interpretace nových informací. V konečné fázi však oproti euru zpevnil na hodnotu 1,188 USD/EUR.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru