Ani očekávaná nízká likvidita reflektující nepřítomnost londýnských obchodníků nebrzdila český trh. Zisky realizovaly všechny tituly ve SPADu. Index PX 50 přidal 0,64 procenta na konečných 1468,1 bodu a index PX-D získal 0,71 procenta na závěrečných 3714,3 bodu.


Obchodování se točilo především okolo ČEZu, Telecomu, Komerční banky a Zentivy. Elektrárenský gigant poskočil o 1,10 procenta na 734 korun. Český Telecom si připsal 0,78 procenta na 526,60 koruny. Zentiva s růstem 1,34 procenta zaznamenala vůbec největší skok a uzavřela na hodnotě 1137 korun za akcii.


Komerční banka i přes solidní zájem nakonec přidala pouze 0,03 procenta na 3444 korun. O něco málo lépe se dařilo Erste Bank, která realizovala zisk 0,37 procenta na konečných 1355 korun. Přes jednoprocentní nárůst se vyškrábal ještě Unipetrol, když získal 1,12 procenta na 234,90 koruny. Poněkud menší pohyb byl na akciích CME, ty rostly o 0,29 procenta na 1405 korun, společnosti Philip Morris, s navýšením o 0,66 procenta na 17620 korun a za naprostého nezájmu investorů zakončilo obchodování beze změny Orco.


„K takovýmto růstům bez výraznějších objemů dochází před koncem roku poměrně často, neboť portfoliomanažeři takto zvyšují svou roční výkonnost,“komentoval vývoj na pražské burze Ronald Schubert ze společnosti Patria Finance.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru