Výkyvy jednotlivých titulů a podprůměrná aktivita nepouštějí burzu do výraznějšího posílení. V součtu to znamená, že index PX 50 přidal 0,52 procenta na závěrečných 1440 bodů a index PX-D získal 0,61 procenta na konečných 3621,8 bodu.


Český trh byl tažen elektrárenskou společností ČEZ, která jednoznačně vévodila co se zobchodovaného objemu týče a zaznamenala zisk 1,94 procenta na 715,10 koruny za akcii. Podle Radka Neumanna z firmy Fio zatraktivňuje ČEZ informace o zamýšleném zavedení duální kotace na varšavské burze.


V závěru dne se i přes malý zájem investorů podařilo vyšvihnout CME, když povyskočila o 2,06 procenta na 1440 korun a zaznamenala tak nakonec největší nárůst dne. "Daří se společnosti Philip Morris, kde ke slovu přichází silná domácí měna, která tak zlevňuje cenu surovin a tím zvyšuje šanci společnosti na dobrý hospodářský výsledek, a tedy i "tučnou" dividendu,"poznamenal Roman Koďera za Patria Direkt. Tabákový koncern si tak připsal 1,05 procenta na 17249 korun.


Další tituly realizovaly jen nižší zisky. Komerční banka přidala 0,09 procenta na 3481 korun, Unipetrol posílil o 0,66 procenta na 229,90 koruny a Zentiva získala 0,27 procenta na konečných 1124 korun.


Největší propad zaznamenala Erste Bank, která ubrala 0,69 procenta na 1290 korun. "Podle posledních zpráv je právě Erste Bank žhavým kandidátem na vítěze tendru v Rumunsku. S tím je spojeno riziko případné emise nových akcií,"komentoval Koďera. Ztrátu realizovalo i Orco, přišlo o 0,17 procenta na 1779 korun za akcii. Český Telecom ztratil 0,16 procenta na závěrečných 513,70 koruny.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru