I přes počáteční oslabení všech titulů se vývoj otočil a burza uzavřela v plusu. Index PX 50 přidal 0,43 procenta na konečných 1409,2 bodu. Index PX-D získal 0,62 procenta na závěrečných 3551,4 bodu.


Český trh zahájil den mírným poklesem téměř u všech titulů. Ten způsobila podle Milana Andryse z firmy Cyrrus společnost Morgan Stenley svou změnou doporučení pro trhy CE3
na “neutrální“z důvodu zhoršení růstového výhledu eurozóny.


Naprostá většina titulů však nepříznivý vývoj zvrátila. Největší zisk realizovala Erste Bank, která si připsala 2,54 procenta a zvýšila tak hodnotu svých akcií na 1333 korun. Komerční banka i přes solidní zájem uzavřela obchodování na zahajovacích hodnotách. Stejně dopadla i společnost Orco.


„U společnosti ČEZ dnes investory potěšilo prohlášení finančního ředitele společnosti, že firma možná zvýší výplatu dividend, pokud nenajde žádné akvizice v regionu střední Evropy,“řekl Andrys. Akcie elektrárenské společnosti proto přidaly 0,25 procenta na 681 korun. Dařilo se také Českému Telecomu, když získal 0,30 procenta na 496,80 koruny a společnosti Philip Morris. Ta povyskočila o 0,66 procenta na 17146 korun.


Ne všem se ale obrat zdařil. U společnosti CME se po překotném růstu vybíraly krátkodobé zisky a zakončila tak se ztrátou 2,26 procenta na 1342 korunách za akcii. Zentiva ubrala 0,55 procenta na konečných 1086 korun a Unipetrol přišel o 0,35 procenta a spadl na 228,30 koruny za akcii.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru