Oproti čtvrtku v pátek postihly oscilace eurokorunový trh. V dopoledních hodinách koruna vyčkávala okolo hodnoty 26,60 Kč/EUR. Krátce před polednem začala koruna oslabovat a zastavila se až v blízkosti hranice 26,60 Kč/EUR. V odpoledních hodinách prudce posílila až k 26,54 korunám za euro. Následně opět oslabovala, aby se zastavila mezi hodnotami 26,60 Kč/EUR a 26,62 Kč/EUR.

Naproti tomu vůči dolaru měla koruna po celý den trend posilovat. V ranních hodinách začala na 18,20 Kč/USD a v jednu hodinu odpoledne se již přiblížila na dosah 18,05 Kč/USD. Vzápětí mírně oslabovala až k 18,15 Kč/USD, aby se nakonec ustálila na kurzu 18,10 koruny za dolar.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru