Americké akciové trhy reagovaly na čtvrteční zprávu o atentátu na Bénazír Bhuttovou poklesem. Důvodem jsou především obavy z globální politické nestability, kterou může tento útok vyvolat. Propadem zareagoval na vražedný útok i kurz dolaru.

Dow Jones zakončil ve čtvrtek na 13 359,61 bodu, což představuje propad o 1,42 procenta. Technologický index Nasdaq zastavil svůj šestidenní růst a propadl se o 1,75 procenta na 2 676,79 bodu.

Nejvíce se propadly akcie finančního sektoru. Reagovaly tak na předpověď analytika Goldan Sachsm že banky Citigroup, Merrill Lynch a JPMorgan Chase odepíšou více špatných investic než se předpokládalo. Index finančního sektoru klesl o 1,4 procenta. Akcie zmíněných bank se pak propadly v rozmezí 2,5 a 2,9 procenta.

Dolar vůči euru klesal již pátý den po sobě a na newyorském trhu se zastavil na 1,4605 USD/EUR. Investoři kvůli zvýšené nejistotě dávali přednost zlatu, švýcarským frankům a jiným bezpečnějším aktivům.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru