Západoevropské akcie dnes již čtvrtou seanci za sebou posílily. Nejlépe se dařilo energetickým společnostem, které rostly díky vyšším cenám ropy. Objem obchodování však byl nízký. Panevropský index FTSEurofirst 300 stoupl o 0,1 procenta.
Od počátku letošního roku je index vyšší o 1,8 procenta. Za celý loňský rok stoupl o 16 procent. Index tak zřejmě vykáže nejhorší výkon od roku 2002, kdy klesl o více než 30 procent. Objem obchodování dnes činil 1,3 miliardy akcií, průměrný denní objem letos činí 2,5 miliardy akcií.

Růst cen ropy o 1,3 procenta na více než 97 dolarů za barel pomohl nahoru akciím ropných firem, jako BP, Total, Royal Dutch Shell a Statoil Hydro. Technologické a farmaceutické společnosti naopak oslabily, napsala agentura Reuters.
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru