Finská Nokia opět odložila spuštění služby N-Gage pro internetové hry do mobilů, a to na příští rok. Důvodem jsou prodlevy v testování softwaru, uvedl dnes mluvčí společnosti. Ambice Nokie v internetových službách pro mobily tak dostaly další ránu. Hry jsou vedle hudební prodejny a elektronických map základním kamenem mobilního webu, pro nějž Nokia zavedla novou značku Ovi.

Nokia odsunula na příští rok i rozšíření nabídky digitální hudby. Vydavatel Warner Music Group Corp navíc oznámil, že stáhl písně ze svého katalogu z britské prodejny Nokie. Na druhou stranu Nokia podepsala smlouvy pro Ovi s operátory Vodafone, Telefónica a Telecom Italia. N-Gage bude podle internetových stránek nabízet hry i ukázky nových her ke stažení, ukáže uživateli, kdo z jeho kamarádů je právě na webu, a bude i evidovat herní výsledky a pokroky hráče. Služba je kompatibilní s herními telefony Nokia řady N a s dalším herním zařízením.

Nokia představila služby N-Gage v srpnu a oznámila tehdy, že budou celosvětově přístupné v listopadu. Minulý měsíc ale odsunula jejich spuštění na prosinec a dnes mluvčí firmy oznámil, že se N-Gage otevře na začátku příštího roku. "Objevili jsme ještě jednu věc, která se musí vyřešit, než tuto službu budeme moci spustit," dodal. Nokia je první výrobce mobilních telefonů, který se razantně angažuje v nabídce internetového obsahu včetně služby Mosh pro výměnu souborů. Na ní si miliony uživatelů stahují audio, video, dokumenty i programy, napsala agentura Reuters.
Související