Koruna mezi svátky oslabila za hranici 26,50 Kč/EUR, kolem 11:00 se kurz při nízkém objemu obchodů propadl na 26,57 Kč/EUR. Vůči dolaru dnes česká měna nejprve posílila na 18,30 Kč/USD, později ale klesla na 18,35 Kč za dolar. Vyplývá to z informací serveru Patria Online.

"Aktivita je na konci roku snížená. Obchodování s českou měnou by mohlo tento týden dál probíhat ve stejném duchu, čekáme mírné oslabování za malé aktivity," uvedl analytik Patrie Tomáš Vlk. Jedinou zprávou je příspěvek člena bankovní rady ČNB Miroslava Singera k inflaci. Ta by prý měla být v příštím roce přechodně zvýšená kvůli úpravám daní a světovému růstu cen potravin. Jde o opakování známého výhledu, které nemohlo nijak překvapit, natož zahýbat s korunou, dodal Vlk.

Dolar proti euru ztratil a pohybuje se na 1,4480 USD/EUR. Tomuto vývoji může pomáhat výraznější propad cen na realitním trhu a také očekávání před dnešními ekonomickými daty. Na programu jsou objednávky zboží dlouhodobé spotřeby a hlavně spotřebitelská důvěra v USA, upozornil Vlk.

Související