Skupina Home Credit oficiálně zahájila své aktivity v Číně. Home Credit China bude zprvu poskytovat spotřební půjčky v maloobchodních sítích v provinciích Kuang-tung. Informoval o tom šéf komunikace Home Credit Milan Tománek.

Skupina Home Credit je součástí PPF Group a specializuje se na spotřebitelské půjčky a drobné bankovnictví ve střední Evropě, na území bývalého Sovětského svazu a v Asii. V mnoha zemích (ČR, SR, Rusko, Bělorusko, Ukrajina a Kazachstán) je dokonce lídrem na trhu.

Úvěrová továrna v Šen-čenu je již připravena

"Zatímco oficiální start našich čínských operací jsme oznámili teprve dnes, během posledních 18 měsíců jsme již v Číně stačili vybudovat infrastrukturu a založit naše úvěrové aktivity v místech prodeje," uvedl generální ředitel firmy Home Credit Asia Mark Thundercliffe a dodal: "Během této doby jsme vybudovali v Šen-čenu zpracovatelské kapacity pro naši 'úvěrovou továrnu', najali vysoce kvalifikované manažery a podepsali distribuční smlouvy s klíčovými retailovými partnery v provincii Kuang-tung."

Home Credit začne s úvěry na bílé zboží

Skupině se vstupem do jihočínské provincie otvírá přístup na trh s více něž 1,3 milionu potenciálních klientů. Ústředí společnosti bude sídlit v obchodním centru provincie Šen-čen poblíž hranic s Hongkongem. Zároveň bylo založeno i sedm garančních firem v různých částech země.

Strategie firmy bude v počátečním období založena na poskytování úvěrů na nákup tzv. bílého zboží, tedy chladniček, praček a podobně. Postupem času chce firma přijít i s dalšími úvěrovými produkty včetně kreditních karet. Do roku 2010 plánuje expandovat do dalších osmi čínských provincií.

Související