Ceny ropy se dnes po měsíci vrátily nad 96 dolarů za barel kvůli očekávání, že zásoby suroviny ve Spojených státech vykážou za minulý týden další pokles. Ceny tlačily vzhůru rovněž turecké útoky na kurdské povstalce v severním Iráku, které obnovily obavy ohledně dodávek ropy z Blízkého východu.

Cena americké ropy se kolem 16:30 SEČ zvýšila o 1,84 dolaru na 95,97 dolaru. Předtím se vyšplhala až na 96,17 dolaru, tedy na nejvyšší úroveň od 27. listopadu. Severomořská ropa Brent zdražila o 1,87 dolaru na 94,57 dolaru.

Americká vláda zveřejní zprávu o vývoji zásob ropy a ropných produktů v USA ve čtvrtek. Analytici podle agentury Reuters předpokládají, že zásoby surové ropy minulý týden klesly o 1,8 milionu barelů, protože nepříznivé počasí zbrzdilo dovoz.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru