Síť diskontních prodejen Plus zaznamenala v obchodním roce 2006/2007 ztrátu 47,8 milionu korun. Již v předchozím období klesl společnosti Plus-Discount čistý zisk o 185 milionů korun na 85,3 milionu korun. Hospodářský rok firmy začíná vždy v květnu a končí následující rok v dubnu.plus-obchod-192x128.jpg

Společnosti Plus-Discount v obchodním roce 2006/2007 klesly tržby za prodej zboží meziročně zhruba o 300 milionů korun na 11,649 miliardy korun. Firma letos v dubnu na tuzemském trhu provozovala 135 diskontních prodejen, kterých bylo ve srovnání s loňským dubnem o 14 více.

Plus je na prodej

Mezi odborníky se již delší dobu hovoří o tom, že síť diskontů Plus je na prodej a mezi zájemci jsou společnosti Tesco a Rewe Group, která v ČR vlastní Penny Markety a Billy. Za prodejny Plus z majetku německé maloobchodní společnosti Tengelmann oba zájemci údajně nabízejí přibližně stejnou částku čtvrt miliardy eur, tedy zhruba 6,6 miliardy korun.

Jednání o prodeji diskontních obchodů Plus jsou prý ve finále a podle znalců trhu je částka odpovídající vzhledem k tomu, že Plus měl loni tržby necelých 12 miliard korun a jeho management má v branži dobrou pověst. Pokud by Plus získalo Tesco, vznikla by společnost s obratem asi 50 miliard korun. Rewe by si tímto spojením v obratu polepšilo na necelých 38 miliard korun.

Vedení společnosti Plus-Discount ale ve výroční zprávě uvedlo, že firma chce na českém trhu dál expandovat. "Počet prodejen by mohl v budoucnu být vyšší než 200. Podle lokalit budou budovány prodejny více velikostních typů," tvrdí šéfové Plus-Discount ve výroční zprávě za rok 2006/2007.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru