Pozemní personál společnosti Air France na pařížském letišti Orly prodloužil i na sobotu stávku za vyšší platy a lepší pracovní podmínky. Poté, co byl v pátek v jejím důsledku provoz terminálu Západ tohoto letiště omezen na dvě třetiny, dnes vedení letiště doufá, že tam bude možné zajistit 70 procent letů. Stávka se nedotýká spojení s Prahou nebo Bratislavou.

Mezinárodní linky nejsou stávkou dotčeny. Spoje mezi Prahou a Paříží létají na letiště Roissy/Charles de Gaulle a nízkonákladové společnosti, jejichž stroje létají z Prahy a Bratislavy na Orly, využívají tamního terminálu Jih, který stávka nezasáhla.

Vedení Air France už ve čtvrtek, kdy stávka začala, dalo najevo ochotu zahájit nová mzdová jednání už v lednu místo v dubnu, kdy by byl normální termín.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru