Česká měna v průběhu posledního obchodního dne před Vánoci k euru oslabila na 26,49 CZK/EUR. Nejsilnější byla koruna v pátek za 26,40 CZK/EUR. K dolaru naopak koruna posílila zhruba o půl procenta na 18,41 CZK/USD. Na eurodolarovém trhu se obchoduje se silnějším dolarem na 1,439 USD/EUR. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.

Za oslabování koruny může patrně ještě doznívající rozhodnutí České národní banky o ponechání stávajících úrokových sazeb. Část trhu očekávala jejich zvýšení, a po rozhodnutí začala zavírat své pozice.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru