České dráhy chtějí v příštích letech zmodernizovat 65 velkých nádraží. Součástí projektu "Živá nádraží" je i rekonstrukce pražského hlavního nádraží, kterou ve čtvrtek zahájila italská firma Grandi Stazioni. Investor nádraží zmodernizuje a za to jej bude mít 30 let v pronájmu.

Příprava rekonstrukce největšího tuzemského nádraží trvala tři roky a stavební úpravy se protáhnou na pět let. V modernizované budově by mělo vzniknout 16.000 metrů čtverečních komerčních prostor pro občerstvení, obchody, ale i banky a další služby. Projekt počítá i s rekonstrukcí nástupišť a Vrchlického sadů, které se nachází před nádražní budovou.

Společnost Grandi Stazioni získala kolaudační rozhodnutí týkající se první fáze revitalizace pražského Hlavního nádraží a v pátek odpoledne by měla otevřít první obchodní prostory pro cestující. Podívejte se na vizualizace, jak by mělo nádraží vypadat po kompletní rekonstrukci.<< první < předchozí | další > poslední >>
nadrazi-praha-11-460.jpg
nadrazi-praha-10-460.jpg
nadrazi-praha-09-460.jpg
nadrazi-praha-08-460.jpg
nadrazi-praha-07-460.jpg
nadrazi-praha-06-460.jpg
nadrazi-praha-05-460.jpg
nadrazi-praha-04-460.jpg
nadrazi-praha-03-460.jpg
nadrazi-praha-02-460.jpg
nadrazi-praha-01-460.jpg
 
  Celkem nalezeno: 1.
 
 Zobrazuji: 1 - 1.  

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru