České dráhy chtějí v příštích letech zmodernizovat 65 velkých nádraží. Součástí projektu "Živá nádraží" je i rekonstrukce pražského hlavního nádraží, kterou ve čtvrtek zahájila italská firma Grandi Stazioni. Investor nádraží zmodernizuje a za to jej bude mít 30 let v pronájmu.

Příprava rekonstrukce největšího tuzemského nádraží trvala tři roky a stavební úpravy se protáhnou na pět let. V modernizované budově by mělo vzniknout 16.000 metrů čtverečních komerčních prostor pro občerstvení, obchody, ale i banky a další služby. Projekt počítá i s rekonstrukcí nástupišť a Vrchlického sadů, které se nachází před nádražní budovou.

Společnost Grandi Stazioni získala kolaudační rozhodnutí týkající se první fáze revitalizace pražského Hlavního nádraží a v pátek odpoledne by měla otevřít první obchodní prostory pro cestující. Podívejte se na vizualizace, jak by mělo nádraží vypadat po kompletní rekonstrukci.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru