Komise ustavená Ministerstvem financí vyhodnotila 10. prosince došlé nabídky v rámci výběrového řízení na prodej 100procentní majetkové účasti státu ve společnosti Škodaexport. Komise doporučila vládě k rozhodnutí, aby se nabyvatelem stala akciová společnost ČEX za kupní cenu přes 210 milionů korun.

Společnost ČEX je ze 70 procent vlastněna společností ČKD Praha DIZ a ze 30 procent společností ČKD Nové Energo.  Ze 4 uchazečů, kteří postoupili do druhého kola výběrového řízení, podala nabídku ještě společnost Škoda Holding. Jediným kritériem pro výběr vítěze výběrového řízení ve druhém kole byla nabízená výše kupní ceny.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru