Největší švýcarská bankovní skupina UBS odepíše kvůli hypoteční krizi v USA dalších deset miliard dolarů (180 miliard korun). Je to jedna z největších ztrát od vypuknutí letošní krize hypoték. UBS sdělila, že na zahlazení ztrát dostane nový kapitál od singapurské vládní investiční společnosti a nejmenovaného investora z Blízkého východu.

UBS již v říjnu odepsala z hodnoty dluhopisů a dalších aktiv čtyři miliardy švýcarských franků (67 miliard Kč) a vykázala první čtvrtletní ztrátu za devět let. Banka tehdy rovněž vyměnila část nejvyššího managementu a zrušila 1500 pracovních míst.

UBS dnes kvůli další vysoké ztrátě zrušila plány na výplatu dividend. Akcie banky dopoledne klesly o tři procenta a analytici čekali, že dolů půjdou i akcie dalších evropských bank. UBS uvedla, že získala kapitálovou injekci 13 miliard švýcarských franků.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru