ČSAD Liberec prohrála konkurenční boj se společností Student Agency a z ekonomických důvodů končí s provozem linky do Prahy. Žádné spoje na trase Liberec Praha nebude vypravovat od 10. prosince. Informuje o tom dnešní Liberecký deník s tím, že Student Agency je po dlouhých letech jediným přepravcem na této lince.

Vedoucí osobní dopravy ČSAD Liberec Roman Martinec deníku řekl, že nejde o nic definitivního. Koordinátor dopravy Igor Baláž pro ČTK dodal, že se zatím nejedná o zrušení, ale o přerušení dopravy na lince Liberec-Praha- Česká Budějovice. Jízdenka do Prahy stála 60 korun. "O spoje byl malý zájem," poznamenal.

"Za šedesát korun se jezdit nedá, je to ekonomicky nezvládnutelné," řekl deníku ředitel Student Agency Radim Jančura. Podle něj se autobusy ČSAD zaplnily v ranní špičce poté, co Student Agency jízdenky zdražila na 90 korun. "Pro nás bylo zdražování nevyhnutelné, už kvůli mýtu, které pro nás znamená sedm korun na jízdenku, a také kvůli extrémnímu nárůstu cen nafty," podotkl Jančura s tím, že pokud se růst cen nafty nezastaví, bude Student Agency nucena po Novém roce znovu zdražit, a to přibližně o pět korun.

Student Agency, která jezdí mezi Libercem a Prahou dvaadvacetkrát denně oběma směry, od 8. prosince své spoje ještě posílí.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru