ČSAD Liberec prohrála konkurenční boj se společností Student Agency a z ekonomických důvodů končí s provozem linky do Prahy. Žádné spoje na trase Liberec Praha nebude vypravovat od 10. prosince. Informuje o tom dnešní Liberecký deník s tím, že Student Agency je po dlouhých letech jediným přepravcem na této lince.

Vedoucí osobní dopravy ČSAD Liberec Roman Martinec deníku řekl, že nejde o nic definitivního. Koordinátor dopravy Igor Baláž pro ČTK dodal, že se zatím nejedná o zrušení, ale o přerušení dopravy na lince Liberec-Praha- Česká Budějovice. Jízdenka do Prahy stála 60 korun. "O spoje byl malý zájem," poznamenal.

"Za šedesát korun se jezdit nedá, je to ekonomicky nezvládnutelné," řekl deníku ředitel Student Agency Radim Jančura. Podle něj se autobusy ČSAD zaplnily v ranní špičce poté, co Student Agency jízdenky zdražila na 90 korun. "Pro nás bylo zdražování nevyhnutelné, už kvůli mýtu, které pro nás znamená sedm korun na jízdenku, a také kvůli extrémnímu nárůstu cen nafty," podotkl Jančura s tím, že pokud se růst cen nafty nezastaví, bude Student Agency nucena po Novém roce znovu zdražit, a to přibližně o pět korun.

Student Agency, která jezdí mezi Libercem a Prahou dvaadvacetkrát denně oběma směry, od 8. prosince své spoje ještě posílí.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru