Koruna k euru v pátek oslabovala. Z ranních 26,55 CZK/EUR se dostala až na 26,64 CZK/EUR. "Kurz bychom však měli chápat z většího nadhledu: je vidět, že během posledního týdne víceméně stagnuje. Vše nasvědčuje tomu, že kurz jen sbírá síly a čeká na nové zprávy z ČNB. Pokud by snad na samém konci listopadu došlo ke zvýšení úrokových sazeb, koruna může roztočit nové kolo posilování," uvedla analytička Next Finance Markéta Šichtařová.

K dolaru koruna oslabila k hodnotě 18,21 CZK/USD. "Sílící koruna působí radost spotřebitelům. Auta z dolarových, librových či eurových oblastí, elektronika i některé typy dalšího zboží zlevňuje. Koruna tak působí značně protiinflačně," řekla dále Šichtařová. Na eurodolarovém trhu došlo k mírnému posílení dolaru na 1,463 USD/EUR. 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru