Koruna v úterý k euru mírně oslabila a odpoledne se obchodovala u 26,69 CZK/EUR. "Česká koruna se dnes odpoutala od svých historicky nejsilnějších úrovní a alespoň částečně začala korigovat předchozí zisky. Celkově bylo dnešní obchodování klidné, návrat amerických obchodníků na trhy po pondělním svátku žádnou zvýšenou rozkolísanost nepřinesl," uvedl analytik Komerční banky Jan Vejmělek.

K dolaru koruna zpevnila skoro o půl procenta a obchodovala se tak poblíž 18,27 CZK/USD. Českou korunu tíží podle analytika Next Finance Vladimíra Pikory především globální tlak na nízkoúročené měny, mezi které koruna patří. "Krom toho po posledním prudkém skoku k silnějším hodnotám se zjednodušeně řečeno potřebuje "vydýchat". Všichni spekulanti, kteří chtěli korunu koupit, ji již koupili. Navíc investoři stále neznají názor centrální banky na měnový kurz," uvedl.

Na eurodolarovém trhu došlo k oslabení dolaru až na 1,461 USD/EUR. 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru