Dolar v pátek opět posunul své historické minimum k euru oslabením na 1,451 USD/EUR. "Bylo dobře vidět, jak je naladění investorů vůči dolaru negativní. Dolar totiž oslabil po zprávě, že americká ekonomika vytvořila mnohem vyšší než očekávaný počet nových pracovních míst," řekl analytik Next Finance Vladimír Pikora. Podle něj tak dolar reagoval přesně naopak, než by se vyvíjel za "normální" situace. Odpoledne se obchoduje kolem 1,449 USD/EUR.

Česká koruna posílila k oběma světovým měnám. K euru mírně zpevnila na 26,93 CZK/EUR, k dolaru posílila o více než půl procenta na 18,59 CZK/USD.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru