"Vývoj šel dnes tentokrát proti ostatním regionálním měnám, které dnes měly tendenci spíše ztrácet," komentoval úterní obchodování analytik Komerční banky Jan Vejmělek. Koruna k euru posílila na 26,88 CZK/EUR a k dolaru na 18,65 CZK/USD.

V odpoledních hodinách ztrácel především dolar, který tam umazal své ranní zisky. Posilování koruny z minulého týdne podle analytičky Next Finance Markéty Šichtařové již ztratilo tempo. "Domníváme se, že další dny budou ve znamení lehké přechodné korekce ke slabším hodnotám nad 27,00 CZK/EUR," uvedla.

Dolar oslabil k euru na 1,443 USD/EUR.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru