Generální ředitel americké investiční banky Merrill Lynch & Co Stanley O'Neal (56) dnes složil funkci. Podlehl tak sílícímu tlaku ostatních členů řídícího týmu, kteří požadovali, aby O'Neal převzal zodpovědnost za obrovskou čtvrtletní ztrátu banky. Informovala o tom agentura Reuters.

Oznámení není překvapivé a na finančních trzích se už několik dnů spekulovalo, že O'Nealovy dny jsou sečteny. Prozatímním ředitelem banky byl zvolen člen správní rady Alberto Cribiore, kterému ale nebyly přiznány výkonné pravomoci. Merrill Lynch bude v tomto režimu fungovat tak dlouho, než se podaří najít za O'Neala vhodnou náhradu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru