Koruna v průběhu úterního obchodování posílila k dolaru i k euru. Rekordy ale nezdolala. "Americký dolar dnes vůči společné evropské měně opět slábne poté, co se zastavil pokles akciových trhů a investoři přestali přesouvat aktiva z rizikovějších emerging markets do USD," říká Daniel Marván ze společnosti Fio. K dolaru koruna posílila skoro o procento na 19,05 CZK/USD.

"Již mnohokrát jsme uvedli, že koruna není přehnaně silná a nebýt spekulací skrze tzv. carry trades, tak by při současném rekordním přebytku zahraničního obchodu byla ještě silnější," tvrdí analytik Vladimír Pikora z Next Finance. K euru se koruna obchoduje na 27,15 CZK/EUR a na eurodolarovém trhu se uzavírají obchody u 1,425 USD/EUR.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru