Koruna v průběhu úterního obchodování posílila k dolaru i k euru. Rekordy ale nezdolala. "Americký dolar dnes vůči společné evropské měně opět slábne poté, co se zastavil pokles akciových trhů a investoři přestali přesouvat aktiva z rizikovějších emerging markets do USD," říká Daniel Marván ze společnosti Fio. K dolaru koruna posílila skoro o procento na 19,05 CZK/USD.

"Již mnohokrát jsme uvedli, že koruna není přehnaně silná a nebýt spekulací skrze tzv. carry trades, tak by při současném rekordním přebytku zahraničního obchodu byla ještě silnější," tvrdí analytik Vladimír Pikora z Next Finance. K euru se koruna obchoduje na 27,15 CZK/EUR a na eurodolarovém trhu se uzavírají obchody u 1,425 USD/EUR.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru