Koruna v průběhu pátečního obchodování posunula svá maxima k euru i dolaru. K euru se obchodovala na hranici 27,20 CZK/EUR a k dolaru dokonce prolomila hranici 19 korun a obchodovala se za 18,99 CZK/USD. Odpoledne mírně oslabila k 27,22 CZK/EUR a 19,09 CZK/USD. Na eurodolarovém trhu se obchoduje na 1,426 USD/EUR.

"Podobná prudká posílení koruny na nová historická maxima, jako jsme toho byli dneska svědky, však bývají často následována pohybem přesně opačným. Koruna často koriguje svůj předešlý prudký pohyb a naopak částečně oslabuje. Proto je pravděpodobné pro nejbližší dny, že kurz dočasně nakrátko lehce oslabí," říká analytik Vladimír Pikora ze společnosti Next Finance.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru