Koruna v průběhu pátečního obchodování posunula svá maxima k euru i dolaru. K euru se obchodovala na hranici 27,20 CZK/EUR a k dolaru dokonce prolomila hranici 19 korun a obchodovala se za 18,99 CZK/USD. Odpoledne mírně oslabila k 27,22 CZK/EUR a 19,09 CZK/USD. Na eurodolarovém trhu se obchoduje na 1,426 USD/EUR.

"Podobná prudká posílení koruny na nová historická maxima, jako jsme toho byli dneska svědky, však bývají často následována pohybem přesně opačným. Koruna často koriguje svůj předešlý prudký pohyb a naopak částečně oslabuje. Proto je pravděpodobné pro nejbližší dny, že kurz dočasně nakrátko lehce oslabí," říká analytik Vladimír Pikora ze společnosti Next Finance.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru