Všechny středoevropské měny ve středu za výrazného zájmu zpevnily. Koruna si vůči euru polepšila až na 27,44 Kč/EUR, když se předchozí den večer obchodovala kolem kurzu 27,52. Hlavní ekonom Patria Finance Vladimír Pikora předpokládá, že koruna do měsíce prorazí hladinu 27,30 Kč/EUR.

graf_071017_KcEUR-499.gif

Americký dolar tlačily dolů zprávy z trhu nemovitostí. V Kalifornii se v září prodej bytů a domů snížil o polovinu, výstavba nových domů se v USA dostala na 14leté minimum. Koruna k dolaru posílila přibližně o deset haléřů na 19,32 Kč/USD. Slábnutí dolaru podpořila i zpráva MMF o silném dopadu finanční krize na ekonomiku USA.

graf_071017_KcUSD-498.gif

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru