Kurz dolaru v pátek odpoledne mírně posílil v reakci na příznivé statistiky z USA. Ty ukázaly výrazný růst maloobchodních tržeb, naznačující, že spotřebitelé i přes útlum na trhu realit nadále vydatně utrácejí.

"Vůči společné evropské měně však dolar v tomto týdnu ztratil 0,29 % a přiblížil se historickému rekordu z konce minulého měsíce," uvedl Daniel Marván ze společnosti Fio. K dolaru koruna mírně oslabila na 19,41 CZK/USD. Na eurodolarovém trhu se obchoduje poblíž 1,417 USD/EUR.

K euru koruna stagnovala u 27,49 CZK/EUR. "Kurz koruny je již několik dní velmi stabilizovaný, tlaky na posílení a oslabení měny jsou v rovnováze. To se zřejmě ještě nekolik dní nezmění," komentovala vývoj analytička Next Finance Markéta Šichtařová.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru