Kurz dolaru v pátek odpoledne mírně posílil v reakci na příznivé statistiky z USA. Ty ukázaly výrazný růst maloobchodních tržeb, naznačující, že spotřebitelé i přes útlum na trhu realit nadále vydatně utrácejí.

"Vůči společné evropské měně však dolar v tomto týdnu ztratil 0,29 % a přiblížil se historickému rekordu z konce minulého měsíce," uvedl Daniel Marván ze společnosti Fio. K dolaru koruna mírně oslabila na 19,41 CZK/USD. Na eurodolarovém trhu se obchoduje poblíž 1,417 USD/EUR.

K euru koruna stagnovala u 27,49 CZK/EUR. "Kurz koruny je již několik dní velmi stabilizovaný, tlaky na posílení a oslabení měny jsou v rovnováze. To se zřejmě ještě nekolik dní nezmění," komentovala vývoj analytička Next Finance Markéta Šichtařová.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru