Česká měna uprostřed týdne mírně oslabila vůči euru, když kolem páté odpoledne stála na 27,49 Kč/EUR, což je o dva tři haléře slabší pozice než v úterý. Koruna naopak výrazněji zpevnila vůči dolaru na 19,41 Kč/USD.

Dolar se opět propadá

Trhy opět očekávají snížení sazeb ve Spojených státech, a tak se dolar opět propadá. Vladimíra Pikora z Next Finance dokonce pro příští měsíce předpovídá testování hranice 19 Kč/USD.

Pikora se také domnívá, že zpráva o nižším schodku státního rozpočtu o deset miliard, by koruně měla v dlouhodobém horizontu pomoci.

Rekord si koruna připsala vůči Švýcarskému franku, když dosáhla kurzu 16,44 Kč/CHF.

graf_071010_KcCHF-453.gif

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru