Kurz koruny v průběhu dne mírně posiloval až k hodnotám 27,43 CZK/EUR. "Dá se předpokládat, že se spekulanti budou po špičkách přibližovat hladině 27,40 CZK/EUR a čekat, jestli přijde nějaká reakce ze strany centrální banky," říká analytik Next Finance Vladimír Pikora.

"Ještě letos bychom se mohli dočkat hladin pod 27,10 CZK/EUR," dodává Pikora. Obchodování končí koruna u 27,47 CZK/EUR. K dolaru koruna stagnuje na 19,55 CZK/USD.

Na eurodolarovém trhu došlo k mírnému posílení dolaru na hranici 1,405 USD/EUR. "Investoři za nedostatku statistik sledovali počínání evropských ministrů financí. Ministři se však nepouštěli do silného eura k dolaru, jako vůči čínskému juanu. Ten je totiž zafixován v určitém pásmu k dolaru, a s každým jeho oslabením zdražuje v porovnání s čínským evropské zboží," komentuje Pikora.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru