Japonská společnost Sony dnes zahájila sériovou výrobu televizorů ve své nové továrně v Nitře. Řekl zástupce společnosti Ján Pop. Zároveň upozornil, že to ještě neznamená oficiální otevření závodu, které se chystá až na příští rok.

Japonská společnost se rozhodla postavit v Nitře závod loni v září. Výrobní kapacita má v roce 2008 dosáhnout tří milionů televizorů ročně. Po plném rozjetí výroby má závod zaměstnat 3000 lidí.

Z celkového počtu výrobních linek jich je zatím k dispozici 60 procent. Další se budou dokončovat do konce prosince. Kromě televizorů s plochou obrazovkou z tekutých krystalů (LCD) se budou podle Popa v Nitře vyrábět například i kanálové voliče či desky plošných spojů do televizorů.

Továrna za zhruba 2,4 miliardy slovenských korun (1,9 miliardy Kč) se začala stavět koncem loňského roku. V současnosti má závod přibližně 500 zaměstnanců.

Sony kromě továrny na výrobu televizorů postaví v Nitře i distribuční centrum za 890 milionů Sk. S výstavbou centra na zhruba devítihektarovém pozemku by se mělo začít koncem roku.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru