Pondělní ráno se neslo ve znamení nového rekordu české koruny vůči společné evropské měně. Kurz 27,385 Kč/EUR překonal dosavadní rekord z prosince loňského roku. Po dosažení maxima však poměrně razantně oslabovala až k 27,54 Kč/EUR, aby následovně korigovala ke kurzu 27,48 Kč/EUR.

graf_070917_KCEUR-493.gif

Vůči dolaru koruna po většinu dne oslabovala a večer stála kolem 19,84 Kč/USD.

Podle Vladimíra Pikory ze společnosti Next Finance trh čeká na úterní rozhodnutí Fedu o změně úrokových sazeb. "Za současných nejistot spekulanti vyčkávají, a to je dobré pro korunu," uvedl Pikora. Páteční komentář člena bankovní rady Luďka Niedermayera Pikora vysvětluje tak, že "je velmi pravděpodobné, že pokud koruna ještě zpevní, ČNB bude opět zaskočena kurzem jako již tolikrát a letos již sazby nezvedne."

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru