Pondělní ráno se neslo ve znamení nového rekordu české koruny vůči společné evropské měně. Kurz 27,385 Kč/EUR překonal dosavadní rekord z prosince loňského roku. Po dosažení maxima však poměrně razantně oslabovala až k 27,54 Kč/EUR, aby následovně korigovala ke kurzu 27,48 Kč/EUR.

graf_070917_KCEUR-493.gif

Vůči dolaru koruna po většinu dne oslabovala a večer stála kolem 19,84 Kč/USD.

Podle Vladimíra Pikory ze společnosti Next Finance trh čeká na úterní rozhodnutí Fedu o změně úrokových sazeb. "Za současných nejistot spekulanti vyčkávají, a to je dobré pro korunu," uvedl Pikora. Páteční komentář člena bankovní rady Luďka Niedermayera Pikora vysvětluje tak, že "je velmi pravděpodobné, že pokud koruna ještě zpevní, ČNB bude opět zaskočena kurzem jako již tolikrát a letos již sazby nezvedne."

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru