Období posilování koruny se prodlužuje. Tak jako předešlé dny tohoto týdne i ve čtvrtek tuzemská měna opět stanovila rekord vůči dolar, když ten středeční posunula o tři haléře až na 19,75 Kč/USD.

graf_070913_dolar-496.gif

Kurz k euru pokořil hranici 27,50 Kč/EUR a posílil na 27,43, čímž se k dosavadnímu rekordu přiblížil na dva haléře.

graf_070913_euro-496.gif

Podle analytika Patria Finance Tomáš Vlk je třeba za obojím hledat dolar. Americká měna zůstává pod tlakem, dnes nejprve oslabila až na 1,3927 USD/EUR (další rekord k euru), aby odpoledne korigovala na současných 1,3890 USD/EUR. Počet nových žadatelů o dávky v nezaměstnanosti za poslední týden v USA narostl mírněji, než se čekalo. To sice trochu pomohlo, avšak podle Vlka jsou nervozita a tendence zbavovat se dolarů nadále zřejmé.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru