Poprvé ve své historii posílila česká měna pod hranici 20,00 korun za dolar, uvedl server Patria Online. Opět se však vrátila na 20,03 Kč za dolar. Důvodem zpevnění koruny byl propad americké měny na světových trzích po zveřejnění dat o trhu práce v USA. Vůči euru stojí koruna v klidu na úvodních 27,60 Kč za euro.

graf_dolar_070907-500.gif

Dolar se skokově propadl proti euru na 1,3770 USD/EUR a vůči jenu na 114,20 JPY/USD. Důvodem byla informace, že počet pracovních míst v americké ekonomice za srpen překvapivě klesl o 4 tisíce. Očekával se přitom růst o 110 tisíc. "Výrazně horší data zhoršují obrázek o vývoji americké ekonomiky. Promítnutí krize hypotečního trhu a následných tržních turbulencí do reálné ekonomiky dostává konkrétnější obraz," uvedl Tomáš Vlk z Patria Online.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru